İlk Alışverişinize Özel %15 İndirim | Kampanya Kodu WELCOME15

GERİ DÖNÜŞTÜRÜLMÜŞ PES

Geleneksel polyester üretimi, büyük miktarlarda su, kimyasallar ve fosil yakıtların, özellikle de petrolün kullanılmasını içerir. Ham maddeler toksik olabilir, suyu ve havayı kirletebilir ve çeşitli sağlık sorunlarına neden olabilir.
Geleneksel polyester yerine geri dönüştürülmüş polyester kullanarak tüm bu sürecin gerçekleşmesini engelliyoruz.
Geri dönüştürülmüş polyester,
• Normal polyesterden% 86 daha az su gerektirir
• Normal polyestere göre% 70 daha az enerji tüketir
• CO2 emisyonları% 75 daha düşüktür

VEGAN CUPRO

Vegan cupro kumaş, pamuk kalıntılarının saflaştırılmasıyla elde edilir. Saflaştırma işleminden sonra pamuğa göre daha yumuşak, pürüzsüz ve ipeksi bir doku kazanır. Vegan cupro ile üretilen ürünler pamuk gibi nefes alabilir, ipek kadar yumuşak ve insan cildine karşı oldukça hassastır. Vegan Cupro çevre dostudur ve temizlenmesi için daha az deterjan ve su gerektirir.
Biyolojik olarak parçalanabilir ve yaklaşık iki ay sonra toprakta çözünür.

ORGANİK PAMUK

Organik pamuk, sentetik malzeme kullanmayan, çevreye ve doğaya zarar vermeyen bir kumaş türüdür. Konvansiyonel pamuğa göre tamamen doğal yöntemlerle üretilir ve doğanın korunmasını destekleyerek sürdürülebilir tarıma olanak sağlar.
Terletmez, vücut ısısını korur, nefes almasını sağlar ve anti alerjiktir.
Tüketiciler organik ürünleri sadece kendi sağlıklarını korumak için değil, aynı zamanda ürünlerin yetişmesi sırasında çevreye, insanlara ve gelecek nesillere verebilecekleri tehlikeleri de göz önünde bulundurarak tercih etmelidir.

 

ELMA KABUĞU DERİSİ

En yenilikçi ve çevre dostu kumaş olan bu malzeme, Toskana'nın meşhur üzüm bağlarında doğmuştur. Sadece şarap endüstrisi artıklarından, üzüm kabuğundan ve tohum liflerinden yapılmış simüle bir deridir. Toksik kimyasallar içermeyen susuz prosesler kullanılarak üretilir. Geleneksel deri gibi hissediyor ve çalışıyor.

PAKETLEME

Ecotone’de kullandığımız etiketler, paket kağıtları ve taşıma torbalarımız FSC sertifikalı, geri dönüşümlü kağıttan üretilmektedir. 

 

FSC sertifikası, 1993 yılında kurulmuş dünya çapında kabul gören bir organizasyondur. Dünya ormanlarının hızla yok olmasına tepki olarak kurulmuştur. 

Vizyonu uluslararası ormanların korunması ilgili işletmelere ve tüketicilere yön vermektir. Amacı ise orman ürünlerinin doğru kullanılmasıyla ilgili dünya çapında standartların belirlenmesi ve yönetilmesi, kurumların uygunluğunun bağımsız olarak denetlenmesidir.

Bir firmanın FSC belgesinin olması kullanılan kağıt ürünlerin, ormanın verimliliğine, biyolojik çeşitliliğe ve ekolojik süreçlere zararsız bir şekilde elde edildiği anlamına gelir. Kaynakların, ekosistemi ve toplumun dengesini bozmayacak şekilde kullanıldığının ve orman ürünlerinin sürdürülebilir kullanımını destekleyen uzun zamanlı yönetim planları yapıldığını gösterir.

Haber Bültenimize Üye Ol!
İLK ALIŞVERİŞİNİZE ÖZEL %15 İNDİRİM KODUNUZ:WLCM15
Teşekkür ederim, kapat.

Kullanılabilirlik